Sveiki,
Šio mėnesio darbo teisės rubriką norime skirti atsakymui į Jūsų klausimą, susijusį su sumine darbo laiko apskaita.
„Norėjau pasitikslinti, ar darbuotojams, kuriems taikoma suminė darbo laiko apskaita, privaloma darbo sutartyje nurodyti šias sąlygas? Ar užtenka informuoti darbuotoją žodžiu? Reikalingas atskiras rašytinis darbuotojo sutikimas / patvirtinimas?“
Darbo sutartis. Susitarti dėl suminės darbo laiko apskaitos būtent darbo sutartyje – nėra būtina. Suminė darbo laiko apskaita gali būti įvedama ir darbdavio įsakymu, tačiau su juo darbuotojai turi būti supažindinami ir jiems turi būti aiškiai iškomunikuojama, jog bus dirbama būtent suminės darbo laiko apskaitos darbo režimu. Jei suminė darbo laiko apskaita keičia kitą darbo laiko režimo rūšį (pvz. taip vadinamą nekintančios darbo dienos trukmės ar kt.), reikalingas rašytinis darbuotojo sutikimas.
Žinoma, numatant, kad priimamas dirbti darbuotojas dirbs / gali dirbti pagal suminę darbo laiko apskaitą, galima tai numatyti darbo sutartyje. Tik būtų siūloma neprisirišti prie konkretaus darbo laiko režimo, o numatyti galimybę, kad jis gali būti vienoks arba kitoks (suminis, nekintantis, t.t.). Priešingu atveju (įtvirtinus tik vieną darbo laiko režimą arba fiksuotą darbo laiką, pvz., pirmadienis-penktadienis), darbo režimo pakeitimas turėtų būti atspindėtas ir keičiant darbo sutartį, kas ne visada yra patogu.
Darbuotojų atstovai. Svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kad jeigu bendrovėje yra darbuotojų atstovų – darbo taryba ir/ar profesinė sąjunga, atitinkamai „įsijungia“ papildomi reikalavimai prieš įvedant suminę darbo laiko apskaitą. Tokiu atveju reikia įvykdyti informavimo ir konsultavimo procedūras su darbo taryba bei atsižvelgti į darbdavio lygmeniu veikiančios profesinės sąjungos nuomonę.
Kaip visada, tikimės, kad šis komentaras Jums bus naudingas ir toliau laukiame Jūsų klausimų>>