Darbo teisės rubrika. 2021 balandis

Rubriką rengia Rimantas Stanevičius, PVPA valdybos pirmininkas, advokatų kontoros „Ellex Valiūnas ir partneriai“ darbo teisės advokatas.

Labai smagu sulaukti Jūsų klausimų, ypač, susijusių su temomis, kurios vienu ar kitu „kampu“ buvo mūsų paliestos. Leidžiate suprasti, jog savo kasmėnesine rubrika pavyksta atliepti Jums aktualius klausimus.

Šį kartą mūsų rubriką taip pat norėtume paskirti atsakymui į pateiktą klausimą, susijusį su atostogomis.

Klausimas: Padėkite suprasti dėl atostoginių skaičiavimo, kai darbuotojas dirba ne 5 d.d. savaitę, o 3 d.d. per savaitę, visad tomis pačiomis dienomis – trečiadienį-penktadienį. Už kiek dienų turėtų būti skaičiuojami atostoginiai, jei darbuotojas atostogauja tarkim 10 kal. d., per kurias yra tik 3 d.d. nustatytos dirbti įmonėje pagal grafiką. T.y., jei darbuotojas tuo laikotarpiu dirbtų, darbo užmokestį gautų už 3 d.d., tai logiška, kad ir atostoginiai turėtų būti mokami už 3 d. (ir apskaičiuojami pagal faktiškai dirbtų d.d. skaičių 3 mėn., prieš atostogas). Skaičiuojant atostoginius kalendorinėmis dienomis (kaip rašoma 2021 m. sausio mėn. komentaruose) būtų sumokama gerokai didesnė suma.

Iš principo teisingai. Pateikiant detalesnį atsakymą, šioje vietoje norėtųsi atskirti du aspektus: atostogų suteikimą bei atostoginių išmokėjimą. Vadovaujantis darbo kodekso nuostatomis, jeigu darbuotojas dirba mažiau nei 5 dienas per savaitę, atostogų dienos jam skaičiuojamos savaitėmis, t. y. jam suteikiamos 4 savaitės atostogų (vietoje mūsų įprasto skaičiavimo darbo dienomis). Tai reiškia, kad darbuotojui atostogos suteikiamos ne darbo dienomis, o kalendoriniais laikotarpiais. Tuo tarpu apmokėjimas už atostogas turėtų būti skaičiuojamas kaip ir nurodyta pateiktame klausime – apmokama proporcingai už tiek darbo dienų, kiek patenka į atostogų laikotarpį.

Kaip visada, tikimės, kad šis komentaras Jums bus naudingas ir toliau laukiame Jūsų klausimų>>

Dalintis

Jums taip pat gali būti įdomu